LAJM I FUNDIT/ Tmerr në mes të ditës, një shtetas i huaj tenton të përdhunojë të renë, ndërhyjnë qytetarët

0
1080

Policia e Durresit ka parandaluar nje rast përdhunimi. Mesohet se ngjarja ka ndodhur mesditën e sotme ne zonen e plazhit ku nje shtetas me pasaporte kanadeze ka tentuar te perdhunoje nje vajze te mitur shqiptare.

Sipas burimeve ai e ka terhequr vajzen dhe ka tentuar ta fuste ne nje apartament ne zonen e plazhit, por vajza ka kerkuar ndihme.

Ne kete moment per fat te mire jane sensibilizuar qytetaret te cilet lajmeruan policin. Ne pak minuta policia ka shkuar ne vendin e ngjarjes dhe beri te mundur kapjen e shtetasit kamadez.

Ai po pyetet ne komisariatin e policise ne sektorin perkates.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here