Tottenham dhe VAR-i nxjerrin jashtë Cityn. Guardiola, tjetër vit pa Champions

0
308

Pep Guardiola edhe këtë sezon nuk do ta fitojë dot Champions League-n.

Manchester City fitoi 4-3 ndaj Tottenham Hotspurs, por humbja 1-0 në ndeshjen e parë në Londër eliminoi ekipin e trajnerit spanjoll.
Një ndeshje fantastike që në fund pati dramë të vërtetë, kur Sterling festoi golin e 5-3 dhe të kualifikimit, por me VAR ai u anulua.
Ironik është fakti që goli i tretë i Tottenham u kontrollua në VAR përpara se të akordohej nga arbitri tukr Çakir.


Top Channel

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here