Rama uron shqiptarët për Pashkët dhe kujton At Gjergj Fishtën, qytetari e fëlliq: Sa jep lek

0
455

Mëngjesin e sotëm kryeministri Edi Rama ka uruar me anë të një postimi në profilin e tij në ‘’Facebook’’ gjithë besimtarët katolikë për Pashkët.

Postimi i Ramës:

MIRËMËNGJES! Dhe me këtë pamje të Memorialit në Kuvendin e Troshanit, ku mësoi, u rrit dhe dha më pas mësim At Gjergj Fishta, ju uroj PASHKË TË GËZUAR.’’

Krahas këtij postimi Rama ka shpërndarë edhe një foto të Memorialit në Kuvendin e Troshanit, por kanë qenë të shumtë qytetarët që i kanë kujtuar kryeministrit se shtëpia e At Gjergj Fishtës është lënë të rrënohet.

Një qytetar i ka komentuar kryeministrit kështu:

O budall sa jep lek me i lepi b*then francesve rregullo shpin e pader Gjergj Fishtes.’’

Ka pasur edhe nga ata qytetarë që i kanë shkruar kryeministrit të shkojë të shikojë shtëpinë e Gjergj Fishtës se si është rrënuar.

Një tjetër qytetar i ka shkruar kështu:

Pooo more rame keshtu me fjal ti je shejt poo shpine Gjergj Fishtes nuk po ja ben cove 100 mi $ per at kishen ato lekt e tua se i cove me demek per ndim esht si kur me mbush nje gov uj ne oqena edhe oqeani shterrt ik ooo kryminster klloun se nuk do shqiptare urim prej teje.’’

Ndërsa një tjetër qytetar i ka shkruar mos ta përdor Fishtën vetëm kur i duhet dhe t’ia lërë shtëpinë t’i rrënohet.

Komenti i qytetarit:

Po rregulloni shtepin e ti mos e perdoreni vetem kur ju duhe shtepia e ti nuka kosto te lart interesimi mungon.’’

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here