25-vjeçarja vdes pas lindjes në maternitet, shefja e spitalit: Nuk iu bë vizita e zemrës

0
442

Një ngjarje e rëndë ndodhi ditën e sotme në maternitetin e Elbasanit. Rexhina Debrova 25-vjeç, ka ndërruar jetë në sallën e operacionit. 25-vjeçarja ka pësuar atak kardiak por familjarët e së ndjerës kanë akuzuar mjekët për pakujdesi dhe neglizhencë. Ata shprehen se kadiologu erdhi tre orë me vonesë.

Familjarët nuk e kanë duruar humbjen e të afërmes së saj dhe kanë shpërthyer në lot dhe klithma. Ndërkohë foshnja gëzon shëndet të plotë. E pas deklaratës së fortë të familjarëve ka qenë shefja e shërbimit të spitalit në Elbasan, Teuta Ilirjani që ka folur pas vdekjes së 25-vjeçares pasi lindi fëmijën e saj të parë.

Teuta Ilirjani shprehet:

Erdhi me urgjencë, nuk iu bë vizita e zemrës. Ekzaminimet e tjera i janë bërë.”

Rexhina Debrova ndërroi jetë ditën e sotme pasi lindi fëmijën e saj të parë. 25-vjeçarja ka pësuar arrest kardiak pas lindjes dhe ka ndërruar jetë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here