E pabesueshme, kapaku i pusetës ndërpret provat e Formula 1 në Baku

0
213

Ka nisur në mënyrën më të pabesueshme të mundshme Çmimi i Madh i Azerbajxhanit në Formula Një. Provat e lira në Baku u ndërprenë për arsye sigurie, vetëm pas sesionit të parë, për një shkak sa qesharak, aq edhe të paprecedentë.

Embedded video

Formula 1

@F1

A look at the incident that brought first practice to a premature end in Baku 👀 🇦🇿

1,510 people are talking about this

Gjithçka sepse makina Williams e Xhorxh Russell u shkatërrua në pjesën e poshtme, pasi kapaku i një pusete në pistë doli nga vendi.

Njëvendëshja la mbetje dhe vaj në asfalt, me drejtuesit e garës që vendosën të ndërprisnin provat dhe të kontrollonin në mënyrë të imtë të gjithë sipërfaqen e pistës, cirkuit i cili duke qenë në rrugët e qytetit përmban mbi 300 puseta.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here