Raporti i Bankës Botërore, Rama: Papunësia ka rënë, krenar për PS

0
297

Më 1 Maj kryeministri Edi Rama ka zgjedhur të komentojë raportin e Bankës Botërore për Shqipërinë, lidhur me krijimin e vendeve të reja të punës. Përmes një postimi në Tëitter, Rama shkruan se papunësia ka rënë më shumë 6 % pak pasi mori detyrën ndërsa nuk fsheh krenarinë për Partinë Socialiste.

Ra

Ndër të tjera, Rama shprehet se ka akoma më shumë pune për të bërë.“Sipas Bankës Botërore, Shqipëria ka krijuar në vitin 2018 më shumë se gjysmën e vendeve të reja të punës që u krijuan vjet në rajon!

Papunësia ka rënë më shumë se 6% qyshse morëm detyrën. Akoma shumë për të bërë, po askush s’ka bërë dhe s’bën dot kurrë sa NE”-shkruan Rama.

(BalkanWeb)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here