Videoja e Valbona Selimllarit revolton komentuesit: ‘Ruaj etikën profesionale’

0
387

Një video e postuar një ditë më parë në llogarinë e Valbona Selimllarit në Instagram nxiti debate të shumta mes komentuesve dhe ish- Miss Shqipërisë.

E gjitha konsiston në disa minuta të shkëputura nga emisioni i saj në Ora News, “Ma jep dorën”, ku Selimllari shkoi për të bërë një reportazh në Bregun e Lumit. Në video, Valbona gjendet në makinë me dy vajza të mitura të komunitetit rom dhe teksa nget makinën, në një moment dëgjohet të pyesë njërën prej vajzave nëse i pëlqente ajo pamje që po shihte.

Bëhej fjalë për një grua po të komunitetit rom, e cila me fëmijën në krah qëndronte e ulur në mes të rrugës për të kërkuar lëmoshë.

Valbona ngadalëson makinën, hap xhamin dhe i drejtohet gruas:

“Po si mund ta nxjerrësh atë fëmijë në rrugë mi, si mund ta nxjerrësh. Po si mi ça do bësh. Qendra sociale keni, para ju japin” shprehet ish- Miss- i dhe teksa gruaja nis të thotë se u kanë prishur baraket e i kanë lënë pa shtëpi, Valbona largohet.
Më tutje vajza e vogël shprehet se në fakt gruaja nuk kishte tre fëmijë, aq sa tha, por vetëm një dhe se në fakt kishte shtëpi.

Tani kështu siç jemi, le t’u hedhim një sy komenteve të ndjekësve. Përpos atyre që vlerësuan vënien e çështjes në fjalë në qendër të vëmendjes,

nuk munguan as kritikat e shumta:

Disa të tjerë u përqëndruan edhe te rreziku i vajzës së ndodhur në sendiljen e pasme:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here