Shqiptari i videos virale ‘shuplakë’ komentuesve: Faleminderit patëriotëve, jetojmë me djersë

0
356

Pak ditë më parë në rrjet është bërë virale një video e cila ka ngjallur në mënyrë të menjëherëshme reagimet e komentuesve.

Në video dallohen dy të rinj, shqiptarë, në shtetin fqinjë të itaalian teksa janë duke shëtitur dhe fotografuar banesat për rreth.

Tekas një Italian i ndalon dhe i pyet se pse  po e bëjnë këtë gjë, shqiptarët të cilët mesa kuptohet nuk e dinë mirë italishten, i përgjigjen gjysmë shqip dhe gjysmë italisht se janë duke shëtitur për qejf.

Mirpo kaq ka mjaftuar që në rrjet të ketë reagime sa qesharake aq dhe fyese.

Nxitur nga kjo, një nga protagonistët e videos Besmir Cuci nga Durrësi ka reaguar nëpërmjet një komenti në Facebook duke ‘falenderuar’ të gjithë për komentet dhe duke u treguar se jetojnë në Itali me djersën e ballit.

“Flm per te gjith shqiptaret se e shoh se sa te dashur jemi si komb sa kurr se kemi dashur njeri tjetrin un jam personi ne fjal dhe kjo vidjo u be nga nje pipino qe mendoi se jemi hajduta ndersa ne se dim ca ore vim ne shpi nga puna flm per te gjith ata patriot qe shajn se ne shiptaret vdesim per dallavere kte pun bej ktu ne itali te ndershme dhe te paster flm te gjithve”-shkruan ai në koment.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here