Të gjithë “xhevahirët” e Ferrarit në një muze

0
118

Muzeu Ferrari në Maranello ka hapur dy ekspozita spektakolare: “90 Years” dhe “Hypercars”.

Ekspozita e parë hapet për të celebruar 90-vjetorin e themelimit të Scuderia Ferrari, me njëvendëshet që janë shpallur kampion në Formula 1.

Ndërsa ekspozita e dytë prezanton makinat sportive më të mrekullueshme që kanë dalë nga fabrika italiane.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here