Arritje e jashtëzakonshme/ Futbollistja shqiptare transferohet tek Real Madrid

0
191

Pasi zhvilloi një Botëror fantastik me Suedinë, futbollistja shqiptare, Kosovare Allani zgjoi menjëherë vëmendjen e shumë klubeve të njohura europiane.

Së fundmi, mes shumë ofertave dhe kërkesave, sulmuesja shqiptare ka vendosur të transferohet te Real Madridi, klub i cili këtë vit do m*litojë për herë të parë në elitën e futbollit spanjoll.

Lajmin e konfirmon ajo vetë në profilin e saj ku shprehet e lumtur për këtë transferim të bujshëm që pritet të ndryshojë totalisht karrierën e saj.

Asllani shkruan:

“Jam krenare t’iu njoftoj se që do të jem transferimi i parë në historinë e Real Madrid. E gëzuar që shkruaj e të ndërtoj historinë e kësaj skuadre që nga fillimi. Do të jetë një ëndërr që të vesh fanellën më të bukur në botë, duke filluar nga sezoni i ardhshëm. Hala Madrid”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here