Gjatë natës së djeshme është vjedhur një banesë në fshatin Turan i Bashkisë së Tepelenës.

Sipas burimeve banesa është në pronësi të shtetasit me iniciale G.H

Hajdutët kanë thyer derën e jashtme dhe janë future në banesë duke marrë kështu një shumë të konsiderueshme parash. Policia ndodhet në vendnngjarje dhe është duke punuar për zbardhjen e plotë të shkaqeve.