6-vjeçari hap një banak limonade për të nxjerrë nënën për darkë pasi babai i tij vdes

0
135

Një 6-vjeçar në Denver hapi një banak limonade për të mbledhur para të mjaftueshme për të nxjerrë mamanë në një takim pasi babai i tij vdiq.

Babai i Brady Campbell vdiq disa javë më parë pas një beteje me kancerin e fazës 4 të zorrës së trashë.

Brady tha se ai dhe babai i tij e kishin pasur së bashku idenë për një banak limonade.

“Doja të nxirrja nënë time në një takim, sepse unë nuk kam para të mjaftueshme dhe kam kërkuar të paguaj, kështu që e kam bërë”, tha 6-vjeçari për ËËLP.

Një ditë pasi babai i vdiq, ky 6-vjeçar ndoqi premtimin e tij për t’u kujdesur për mamanë.

Fqinjët dhe shokët që iu bashkuan në këtë mission ishin të shumtë saqë kapën vëmendjen e një oficeri të policisë së Denverit, i cili sapo dëgjoi tregimin e Brady-t, ai lëshoi një telefonatë në radio për respondentët e tjerë.

Kamionet e zjarrit dhe makinat e policisë filluan të rrokullisnin. Brady arriti të mbledhë 244 $ atë ditë.

© 2019, Pozitivi. All rights reserved.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here