Njihuni me vendet ku makinat janë të ndaluara [FOTO]

0
134

Nëse jeni të lodhur nga trafiku dhe makinat duhet të dini se cilat janë vendet ku për fatin e mirë makinat janë të ndaluara.
Dhe nëse vendosni t’i vizitoni shijojini sa më shumë duke ecur.
Në Zermat të Zvicrës zgjidhja e transportit janë trenat, bicikletat, taksitë elektrike apo edhe karrocat. Zermatt është vend i përkryer për të bërë ski.

E njohur për bukurinë e saj në Venecia shijoni udhëtimin vetëm me gondola.

Hydra një nga ishujt më të bukur të Greqisë. E vështirë të lëvizni me automjete. Shijoni ecjen duke qëndruar larg makinave.

Dubrovnik në Kroaci. Makinat nuk lejohen në qytetin e vjetër. Duke ecur turistët mund të shijoni arkitekturën e Rilindjes.

Në Holandë mund të vizitoni qytetin Giethoorn, një grup i vogël ishujsh të lidhur me ura. Nuk ka rrugë për makina. Vizitorët dhe banorët duhet të ecin ose të përdorin bicikleta.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here