Euro 2020/ Gjermania dhe Kroacia e mbyllin në avantazh pjesën e parë, ja të gjitha rezultatet

0
145

Luhen ditën e sotme, takimet e radhës të vlefshme për eliminatoret e Europianit 2020. Padyshim që e gjithë vëmendja është te supersfida mes Gjermanisë dhe Holandës që është duke u zhvilluar në Hamburg. Ky takim është i vlefshëm për Grupin C.

Një përballje klasike e futbollit europian, teksa kjo do të jetë ndeshja e kthimit. Në sfidën e parë në Holandë, “pancerat” triumfuan me rezultatin 2-3. Përballje tepër interesante pritet të jenë ato mes Skocisë dhe Rusisë, Sllovakisë dhe Kroacisë si dhe Slloveni-Poloni.

REZULTATET LIVE:

GJERMANI-HOLANDË 1-0

Gnabri 9′ /

SKOCI – RUSI 1-1

MekGin 11′ / Dzuba 40′

SLLOVENI – POLONI 1-0

Struna 35′ /

SLLOVAKI-KROACI 0-1

Vlasiç 45′

SAN MARINO – BELGJIKË 0-1

Batshuai 43′ (p) /

UELLS – AZERBAJXHAN 1-0

Pashaev (autogol) 26′ /

AUSTRI – LETONI 2-0

Arnautoviç 7′, Sabitzer 13′ /

KANË PËRFUNDUAR:

ESTONI-BJELLORUSI 1-2

QIPRO-KAZAKISTAN 1-1

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here