Franca “tallet” me Shpresat kuqezi! Për fat, ishte miqësore…

0
148

Edhe pse një miqësore, duhet gjithmonë për të provuar lojtarë dhe për të fituar besim, por Shqipëria U-21 e Alban Bushit bën mirë të harrojë gjithçka ndodhi në Francë, ku u mund 4-0.

Edhe pse vendasit dominuan, goli erdhi me penallti në të 43′, me Guiri, teksa Selmani nuk mundi ta ndalte.

Në pjesën e dytë, Franca shënoi edhe tre gola të tjerë, me Eduardon dy herë protagonist. Në fund, erdhi edhe rrjeta e katërt që mbylli çdo kapitull!

SI LUAJTI SHQIPËRIA U21: Selmani, Maloku, Bajrami, Mersinaj, Ndrecka, Shehu, Mucolli, Mala, Kolaj, Ademi, Vrioni.

Trajner: Alban Bushi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here