Ushqimi mbi të gjitha! Këto janë shenja më llupëse të horoskopit

0
154

DEMI

Vënë ushqimin para çdo gjëje. Çdo sekondë që kanë të lirë në jetën e tyre e përdorin për të ngrënë dhe mund të gatuajmë edhe në mes të natës.
Janë kuriozë të provojnë të gjitha shijet dhe nuk bëjnë kurrë naze.

PESHORJA

Peshoret kanë një dietë të balancuar dhe lënë pas çdo gjë kur u shkon orari i mëngjesit, drekës apo darkës.
Hanë çdo gjë që ju del para pa menduar për kilet e tepërta.

PESHQIT

Peshqit e përdorin ushqimin si një mënyrë për të ngushëlluar veten. Gjithmonë kur diçka në jetën e tyre nuk shkon mirë, ushqimi është shpëtimi.
Preferojnë më shumë ushqimet e shpejta dhe të skuqura.

LUANI

Të lindurit në këtë shenjë e dua ushqimin dhe fokusohet tek ushqimet luksoze.
Nuk kursehen asnjëherë kur vjen fjala tek “mbushja e barkut” dhe ushqimet e detit janë të preferuarat e tyre.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here