Njihuni me rrugët më të bukura dhe më të veçantat në botë [FOTO]

0
474

E njihni shprehjen? Udhëtimi mund të jetë më i rëndësishëm sesa destinacioni. Dhe kjo shprehje vlen pikërisht për të njohur disa nga rrugët më të vecanta në të gjithë botën.

Ndoshta një ditë do të keni fatin t’i vizitoni.
Rruga Atlantik në Norvegji, një peisazh i mrekullueshëm.

Rruga Baobabs, Madakasgar. Pemë të çuditshme që ju shoqërojnë në 16 km rrugë.

Autostrada mes detit në Florida
E përbërë nga 42 ura rreth 182 km. Duket sikur udhëton mes ujit.

Rruga Romantike në Gjermani
Një rrugë e përbërë me kështjella dhe shtëpi shumëngjyrëshe. Mund të shihni edhe kështjellën që frymëzoi kështjellën për filmin vizatimor Hirushja.

Rruga me zig zage në Rumani
Një sfidë e vërtetë për motorristët.

Drejt maleve zviceriane, Oberal Pass hapet vetëm gjatë verës.

Rruga e Artë në Uzbekistan

Itali, rruga Stelvio Pass karreth 50 kthesa. E mahnitshme të shohësh pamjen e ofruar nga Alpet italiane.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here