Fitore e “çmendur”, Shqipëria mposht Islandën mes spektaklit

0
286

Fitore e madhe për kombëtaren shqiptare. Futbollistët e drejtuar nga Edi Reja kanë mundur sonte në Elbasan Arena Islandën me rezultatin 4-2 duke marrë një triumf të rëndësishëm.

Golat e Dermakut, Hysajt, Roshit dhe Cikalleshit i dhanë fitoren e madhe kuqezinjve, që tashmë besojnë ende te kualifikimi në Europian.

Kur ndeshja ishte mbërthyer në shifrat 2-2, saktësisht në minutat 79 dhe 83, Shqipëria shënon dy gola të shpejtë duke e çuar rezultatin në 4-2 i cili ishte edhe përfundimtari.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here