Champions League/ Barcelona zhgënjen kundër Dortmund, Napoli befason Liverpool-in (Të gjitha rezultatet)

0
121

Një nga sfidat ishte me më shumë interes, ishte padyshim ajo që u luajt në “Signal Iduna Park” të Dortmundit, me Borusian që priti Barcelonën dhe u ndanë në barazim pa gola.

Featured image of article: Champions League/ Barcelona zhgënjen kundër Dortmund, Napoli befason Liverpool-in (Të gjitha rezultatet)

Janë luajtur 8 ndeshjet e para të Champions League, ku ka patur emocione të shumta. Disa ndeshje kanë dhuruar dhe spektaklin e golave, ndërsa të tjera kanë përfunduar me rrjeta të paprekura.

Një nga sfidat ishte me më shumë interes, ishte padyshim ajo që u luajt në “Signal Iduna Park” të Dortmundit, me Borusian që priti Barcelonën dhe u ndanë në barazim pa gola.

Ndërkohë nga ana tjetër Napoli ka befasuar në fund Liverpool-in, duke i rrëmbyer një fitore 2 me 0.

Më herët në u luajtën dhe dy ndeshje të tjera, ajo mes Interit dhe Slavia së Pragës dhe Lionit me Zenit, ndeshje që përfunduan të dyja 1 me 1.

REZULTATET E PLOTA

Inter- Slavia e Pragës 1-1

Lion-Zenit 1-1

Ajax-Lile 3-0

Benfica Leipzig 1-2

Chelsea-Valencia 0-1

Dortmund-Barcelona 0-0

Napoli- Liverpool 2-0

Salzburg- Genk 6-2

(A.B. Dosja.al)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here