Serbët në mes të Beogradit nxjerrin parullën: Shqiptarët janë vëllezërit tanë

0
190

Dy serbë kanë dalë me parullë në mes të Beogradit, në të cilën ishte shkruar: “Shqiptarët janë vëllezërit tanë”.

Kjo u bë e ditur përmes disa postimeve nëpër rrjete sociale, teksa shihen dy të rinj të nacionalitetit serb, që mbajnë në duar një pankartë në të cilën shkruhet se shqiptarët janë vëllezërit e serbëve.

Sipas tyre, ky i ri serb ka shumë shoqëri me shqiptarë dhe respekt për ta.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here