Dy tërmete brenda 15 minutave, ka të plagosur dhe dëme të shumta në Durrës

0
635

Dy tërmetet e fuqishme të regjistruara në harkun kohor të 15 minutave kanë sjellë panik te banorët në Durrës dhe Tiranë, zonat më të prekura nga vala e fuqishme.

Newsbomb.al raporton se banorët kanë lënë banesat dhe ndihen ende të frikësuar. Ndërkohë, që është bërë i pamundur komunikimi nëpërmjet telefonave.

Në videot e siguruara nga newsbomb, dallohet frika dhe paniku te banorët. Shumë prej tyre kanë frikë të kthehen në banesa.

Sipas informacioneve të fundit, janë lënduar 2 persona, të cilët janë dërguar drejt spitalit të Durrësit.

Raportohet se janë thyer xhama të pallateve. Dëmet më të mëdha janë shkaktuar në Durrës dhe Pezë-Helmes.

http://www.goproshkodra.com/wp-content/uploads/2019/09/final.mov http://www.goproshkodra.com/wp-content/uploads/2019/09/video_0-5.mov http://www.goproshkodra.com/wp-content/uploads/2019/09/video_0-1.mov

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here