Lëkundjet e forta nga tërmeti, 3 qytetarë hidhen nga pallati në Astir (VIDEO)

0
419

Lëkundjet e forta të tërmetit në Tiranë kanë shkaktuar panik në kryeqytet dhe në qytetet e tjera në vendit.

Ndërkohë që raportohet se po punohet për të evidentuar dëmet dhe për t’u ardhur në ndihmë zonave të dëmtuara.

Në zonën e Astirit në Tiranë, në panik e sipër, tre qytetarë kanë mbetur të plagosur dhe është dashur ndërhyrja e ambulancës

Tërmeti me magnitude 5.8 Rihter dhe intensitet mbi 7.5 balle, 30 km ne veri të Durrësit.

http://www.goproshkodra.com/wp-content/uploads/2019/09/video_0-2-2.mov

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here