Tërmetet e fuqishme/ Ministrja Shahini jep lajmin: Nesër nxënësit në Tiranë, Durrës dhe Elbasan do të jenë pushim

0
355

Situata e pazakontë në vend pas tërmeteve të fuqishme duket se ka bërë që Ministria e Arsimit të marrë masa për nxënësit.

Ministrja e Arsimit Besa Shahini ka deklaruar se nesër nxënësit në Tiranë, Durrës dhe Elbasan do të bëjnë pushim.

Pushimet për dy ditë të nxënësve në rrethet kryesore të vendit lidhet me pasigurinë e tyre gjatë këtyre ditëve që në vend ka pasur lëkundje sizmike.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here