Vijojnë shembjet te Shkëmbi i Kavajës, sapo u shkëput një masiv (Video)

0
75

Shkëmbi i Kavajës pësoi shëmbje të konsiderueshme pas tërmetit të fuqishëm ditën e djeshme.

Por shembja dhe rrëshkitja e dherave ka vijuar edhe mbrëmjen e sotme, besohet nga dobësimi i masivit pasi lëkundje të tjera të konsiderueshme nuk janë regjistruar..

Qytetarët kanë filmuar vonë në mbrëmje rrëshkitjet masive të gurëve në këtë zonë të Durrësit.

Në pamje dallohet shtullunga e madhe e pluhurit e ngritur buzë autostradës.

http://www.goproshkodra.com/wp-content/uploads/2019/09/video_0-8.mov

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here