Derbi i kryeqytetit, dominim bardheblu por golat i shënon Partizani

0
164

Pas kaosit dhe tensioni që solli prag fillimi i derbit, spektakli i shpërngul në tribuna ku dy tifozeritë nisën betejën me koreografi dhe kore.

Tirana kishte kontrollin e lojës duke spostuar Partizanin në gjysmëfushën e tyre.

Kale dhe Edon Hasani ishin një rrezik konstant në portën e Alban Hoxhës por në momentin më të mirë për bardheblutë.

Kordero përfitoi nga një rrëmujë në zonë duke kaluar Partizanin në avantazh në minutën e 28-të.

Tirana bie në shok total ku pesë minuta më vonë Solomon dyfishon shifrat me një goditje potente me kokë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here