Erion BRAÇE shpërthen ndaj banderolës së Tiranës: Parullë fashiste! Ky qytet do jetë përherë i kuq

0
130

Ka përfunduar me fitoren e të kuqve derbi i sotëm i kryeqytetit. Partizani fiton me rezultatin 2-1 derbin ndaj Tiranës dhe jep sinjale se janë dhe ata në garë këtë kampionat.

Në pjesën e parë të kuqtë shënuan dy herë me Solomon dhe Ëilliam, ndërsa për Tiranën shënoi Hasani në të dytën.

Një ndeshje e tensionuar e cila mori vëmendjen e të gjithëve në fillimin e saj me incidentit e krijuar.

Pas ndeshjes ka reaguar dhe zv.kryeministri Erion Braçe në Instagram, i cili e ka quajtur Tiranën “të zezë” dhe ka thumbuar në fund gazetarin Peka.

Një vëmendje të veçantë Braçë ia ka kushtuar dhe një prej banderolave të hapura nga tifozët e Tiranës.

Më poshtë postimi i plot i Erion Braçes:

“NE E KUQJA! JU E ZEZA!

Keshtu do jete perhere!

Ky qytet ishte, eshte, do jete i kuq!

Nuk mundet, nuk mposhtet!

Cunat e Kuq,

e kisha bindje qe do sheroheshim bashke, do sheroheshim duke fituar,

ju e bete, bashke, sup me sup,

ne krah te njeri tjetrit!

Bravo bravo bravo,

ky qytet eshte kalaja juaj,

prej jush dhe e jona,

cdo tifozi te Partizanit!

Tani dy fjale te tjera;

Fashizmi nuk ka vend kerkund,

ne futboll kurre kurre!

Shiheni parullen fashiste!

Gjithe bota eshte cuar ne kembe kunder racizmit por as qe imagjinohet fashizmi!

Shihni dhe foton tjeter;

Urrejtja eshte po kaq e neveritshme,

keta pak urrejtes duke djegur flamurin e ekipit kundershtar!

E gjitha,

ne sy te Presidentit te Federates Shqiptare te Futbollit qe njeheresh eshte anetar i komitetit egzekutiv te UEFA-s.

Nese do e tolerosh Fashizmin e Urrejtjen, turp per kete institucion!

E fundit,

po shoh tani ne TV ca qe para ndeshjes me autoritet te madh parashikuan rezultatin;

E paskan harruar!

Po mire po turp a keni?

Se thote robi,

ndjese ja futa kot, fituat!

Tani dicka personale;

Me pelqen shume qe e mbani ne goje emrin tim!

Patjeter, ta mbani ne goje emrin tim sa te doni; tju rrije mire e ta keni gojen plot!

E kuptoni;

Keni kryetifoz Qim Peken eeeeeej!

O zooooot Qim Peka!”, shkruan zv.Kryeministri në Instagram.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here