Reshje shiu dhe vranësira, si parashikohet moti për ditën e sotme

0
97

Sipas MeteoAlb: Territori Shqiptar gjate paradites do të karakterizohet nga kthjellime dhe vranësira të pakta në të gjithë vendin ku më të shpeshta paraqiten në veriperëndim.

POR pasditja sjellë shtim të vransirave fillimisht peregjate brigjeve detare duke gjeneruar shira të izoluar dhe gjatë natës do të përfshijnë gradualisht të gjithë Shqipërinë.

Temperaturat e ajrit rriten në mëngjes por ulen në mesditë duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga 10°C deri në 30°C.

Era do fryjë mesatare në tokë dhe e fortë në det me shpejtësi 55 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar dallgëzim mbi 5 ballë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here