Reshje shiu dhe stuhi, moti për çdo qytet

0
107

Mot i paqëndrueshëm do të vijojë që në orët e para të ditës së sotme.
Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se në Veriperëndim,

Perëndim e Jug të vendit reshjet e shiut parashikohen intensive në formë rrebeshesh me shkarkesa elektrike.

Gradualisht gjatë ditës reshjet do të ndërpriten për të mbetur në Jug e Juglindje në intensitet të ulët. Vranësirat do ti lenë vendin kthjellimeve.

Era përsëri do të fryjë Jugperëndim-Veriperëndim hera herës e vrullshme kryesisht në bregdet 15-25 m/sek, duke u shoqëruar me një valëzim të forcës 4 dhe 5 ballë.

Temperaturat parashikohen:

QYTETET Temperaturat në °C

Shkodër 14/24 shi diell

Kukës 13/18 shi diell

Lezhë 14/23 shi diell

Dibër 10/17 re shi

Durrës 16/24 shi diell

Tiranë 15/25 shi diell

Elbasan 14/23 re shi stuhi

Berat 12/17 re shi stuhi

Vlorë 16/25 re shi stuhi

Korçë 12/17 re shi

Gjirokastër 11/23 re shi stuhi

Sarandë 16/24 re shi stuhi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here