VIDEO/ Aksident i frikshëm i Mark Markez, shikoni si fluturon në ajër piloti spanjoll

0
129

Një fitore në këtë Çmim të Madh të Tajlandës, mund t’i sigurojë Mark Markezit titullin kampion bote në Moto GP, por ajo nuk ka nisur aspak në mënyrën më të mirë të mundshme.

Piloti spanjoll, favorit për t’u ringjitur në fronin e MotoGP, vuajti një aksident fluturues në sesionin e parë të provave të lira.

Mark Markez humbi kontrollin e motorit në kthesën e shtatë duke u përplasur dhunshëm me asfaltin, vetëm pak minuta pasi kampioni spanjoll ishte rikthyer në pistë me goma të buta.

Motori Honda u dëmtua shumë ndërsa piloti iberik mbeti përtokë mes dhimbjeve, para se të çohej me vështirësi për t’u transportuar në spital.

Gjithsesi, ai u ngrit të ecte vetë me këmbët e tij, dhe për fat të mirë analizat pas aksidentit nuk treguan asgjë të rëndë për Markez, dhe ai do të ketë leje për të garuar për sfidën e së dielës.

PANORAMASPORT.AL

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here