Numërohen 75 % e votave, garë e ashpër LDK- VV për vendin e parë

0
115

Komisioni Qendror Zgjedhor i Kosovës ka publikuar, në faqen e saj zyrtare, rezultatet e para të zgjedhjeve që u zhvilluan sot ne Kosove.

Deri me tani kryeson LDK, e ndjekur nga LVV dhe PDK.
Rezultatet e deritanishme, për 75 % të votave të numëruara, janë si më poshtë:

LVV: 26.93% (155 433 vota)

LDK: 25. 21% ( 151 133 vota)

PDK: 21.35% (126 552)

AAK-PSD: 11,76% (69 450)

NISMA-AKR-PD: 5.10% (30 175)

LISTA SERBE 5. 84 % (34 592)

PARTI TË TJERA: 9.71 % (50 765)

TË PAVLEFSHME: 3.80% (30 592)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here