Moti: Përgatituni për pjesën e dytë ditës, erëra të forta dhe rrebeshe shiu

0
89

Rajoni dhe Europa

Moti – E merkure, 9 Tetor 2019
Kontinenti Europian ne Veri dhe Lindje do te paraqitet me vranesira te shumta te cilat do te krijojn rrebeshe shiu here pas here te shoqeruara me stuhi afat-shkurtra ere.

Gjithashtu pjeserishte dhe qendra e kontinentit do te jete me vranesira dhe shira. Ndwrsa Rajoni i Mesdheut do te jete ne mbizoterimin e kthjellimeve dhe vranesirave kalimtare.

Shqipëria

Sipas MeteoAlb, Vendi yne ne oret e para te dites do te jete me kthjellime dhe vranesira kalimtare, ku duke filluar nga mesdita dhe oret vijues vranesirat do te behen me te dukshme.

Vranesirat do te jene me te fokusua ne zonat Veriore duke sjell ne mbremje rrebeshe shiu ne ekstremin Verior dhe ne Veriperendim te territorit Shqiptar, duke e lene pjesen tjeter te vendit me kthjellime dhe vranesira te shpeshta.

Temperaturat e ajrit pesojne rritje në mëngjes dhe ne mesditë duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga 7°C deri në 27°C.

Era do te fryjë mesatare në tokë dhe e fortë në det me shpejtësi 40-45 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar dallgëzim 4 ballë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here