Një mini-verë e dytë! Ja si do të jetë moti për javën në vazhdim

0
107

Këto ditë të tetori po kalojmë një verë të dytë.
Temperaturat kanë qenë relativisht të larta dhe termometri ka shënuar deri në 33 gradë.

E tillë do të jetë edhe dita e sotme dhe nga fotot e publikuar nga njerëzit në rrjetet sociale, është vënë re se disa i janë drejtuar bregdetit.
Por si do të jetë moti në javën në vazhdim?

Sipas sinoptikanëve nga data 14-21 tetor moti do të jetë i ngrohtë dhe vendi do të përfshihet nga kthjellimet.
Temperaturat do të shkojnë deri në 30 gradë dhe reshjet e shiut nuk do të jenë prezente.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here