VIDEO/ Veprim prej ordineri, Borschard i OSBE u nxjerr gishtin e mesit protestuesve te unazes se re

0
258

E turpshme për një qytetar dhe diplomat perëndimor, por e vërtetë.

Ambasadori i OSBE në Tiranë Berndt Borschardt ka qenë protagonist i një sjelljeje prej ordineri mbrëmjen e sotme.

Teksa banorë të Unazës së Re dhe përfaqësues të opozitës, gjendeshin përpara Drejtorisë së Policisë së Tiranës, pas arrestimit të ish deputetit Klevis Balliu dhe disa protestuesve të tjerë, ambasadori i përshëndeti duke ngritur gishtin e mesit.

Në vend që t’ju dalë në krah, ashtu siç do të bënte çdo qytetar normal perëndimor, Borschardt në fakt zgjodhi një rrugë tjetër, atë që do ti kishte hije vetëm një rrugaçi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here