Basha i kërkon zgjedhje të parakoshme, Rama ironizon nga selia rozë: Ja siç e shikoni dielli lindi përsëri

0
140

Kryeministri i vendit, Edi Rama pas mbledhjes me kryesinë e Partisë Socialiste, deklaroi se u diskutua në lidhje me zgjedhjet brenda Partisë. I pyetur nga gazetërët për kërkesën e kreut të PD-së Lulzim Basha për të vepruar njëlloj si Zaev dhe për ta çuar vendin në zgjedhje të parakohshme, Rama u shpreh i qartë se nuk do të këtë zgjedhje të parakoshme.

“E çfarë do të them unë në këtë rast, këtu nuk ka asgje të re ato kanë punuar shumë fort dhe nuk kanë lënë gurë pa luajtur për të dështuar procesin nuk ja kanë dalë. Ne kemi marrë mbështetejen e fuqishme të Merkel.

Shoh një periudhë që Shipëria nuk ka arritur të merrte atë që meritonte. Ky ishte një konflikt mbi te ardhmen e BE-së. Detyrat tona janë shumë të qarta. Ja siç e shikoni dielli ka dalë përsëri, dita ka filluar dhe ne do vijojmë pa asnjë lëkundje. Këtë do bëjmë.”- u shpreh Rama

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here