Soni Malaj feston ditëlindjen! Nuk do e besoni sa vjeç mbush këngëtarja

0
111

Ditën e sotme këngëtarja e dashur për publiku, Soni Malaj feston ditëlindjen. Në këtë ditë të veçantë ajo ka marrë urime të shumta nga fansat dhe miqtë e saj, të cilët i kanë zbukuruar ditëlindjen. Por a e dini sa vjeç mbush sot këngëtarja?

Ndonëse duket se vitet kanë ndalur për të, Soni Malaj sot mbush 38 vjeç. Ajo ka lindur në vitin 1981 në Tropojë.

Këngëtarja në këtë qytet ka pasur edhe fillimet e karrierës së saj muzikore, por në moshën 14-vjeçare ajo pati suksesin më të madh, teksa u dallua nga një studio muzikore.

Tani Soni është një ndër këngëtaret më të pëlqyera dhe në karrierën e saj numëron disa hite muzikore.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here