Rama: Më mori Merkeli në telefon. Fevziu: Nuk kishte punë tjetër ajo? (Video)

0
355

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar sot një bisedë telefonike 45 minuta me Kancelaren e Gjermanisë Angela Merkel.

Në emisionin “Opinion” në Tv Klan, Kryeministri sqaroi se ka qenë Kancelarja Merkel ajo që e ka telefonuar paraditen e së enjtes. Sipas Kryeministrit, biseda me Kancelaren gjermane është fokusuar në çështjen e hapjes së negociatave për anëtarësim në BE të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut.

Kryeministri Edi Rama: Më mori Kancelarja sot në telefon, nuk e mora unë.

Blendi Fevziu: Të mori Merkeli apo e more ti?

Kryeministri Edi Rama: Jo mo jo, më mori Kancelarja në telefon. Praktikisht më kanë marrë dhe kam telefonata me të gjithë.

Blendi Fevziu: Po s’kishte punë tjetër ajo sot? Të rrinte 45 minuta në telefon?

Kryeministri Edi Rama: Në rregull!

Blendi Fevziu: Vazhdo pra vazhdo. Çfarë u tha?

Kryeministri Edi Rama: Kjo është një çështje shumë serioze. Në qoftë se ti do të më fyesh e të më thuash s’kishte ajo punë tjetër se sa të fliste me ty, i bie që të them s’kam punë tjetër të flas me ty.

Blendi Fevziu: Nuk mund të më thuash ti mua mos u merr me diversantë kur të përmend 15 kushte. Tani përgjigju!

Kryeministri Edi Rama: Kancelarja e Gjermanisë më merr në telefon dhe flet për si ndodhi, pse ndodhi dhe çfarë duhet të bëjmë bashkarisht që kjo që ndodhi të riparohet duke bërë gjënë e duhur. Gjëja e duhur është që duhen hapur negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. /tvklan.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here