“Fiqshitësi dhe çitjania”, Neritan Liçaj: I thirrini mendjes, po shkatërroni Tiranën

0
91

Prej më shumë se 1 viti e gjysëm, aktorët dhe qytetarët protestojnë kundër projektit të prishjes së godinës së tij.

Mbrëmjen e sotme, aktori Neritan Liçaj u shprehur se Veliaj po shkatërron qytetin. Aktori tha se Veliaj e ka bërë Tiranën si fshat turistik dhe se ka shkelur edhe kërkesat e Bashkimit Europian. Liçaj i është drejtuar Veliaj me termin fiqshitës.

“Edhe Parkingu që bën është pjesë e Teatrit. Thirri mendjes, e ke bo Tiranën si fshat turistik, si ylber. Ke shkelur gjithashtu dhe kërkesat e Bashkimit Europian. Kryetari i Këshillit Bashkiak është si Santa Klausi.

Fiqshitës të jesh i bindur për dicka, e filloi shkatërrimin e qytetit tim çitjanja Edi Rama. Dhe tani po e vazhdon ti, duke vazhduar testamentin e çitjanes.”

Gjithashtu, Liçaj i kujton kryetarit të Bashkisë se po afrojnë zgjedhjet.

“Po vijnë zgjedhjet prapë dhe shefi yt s’do të të kandidojë por dhe sikur te të kandidojë. S’ka kokërr tironsi të të votojë që ti je më keq se Tirana,” shprehet aktori.

(K.H/Faxweb.al)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here