Priten përplasje/ Nacionalistët shqiptarë thirrje për tubim në Kakavije

0
209

Nisur nga publikimet ne media se ne pervjetorin e vrasjes se Kacifas ne Bularat pritet te mblidhen edhe shume ekstremiste te Agimit te Arte edhe nacionalistet shqiptare kane filluar mobilizimin e tyre per te mos lejuar hyrjen e tyre qe ne piken doganore te Kakavijes.

Nje nga keto organizata eshte edhe “Djemte e Gjirokastres”, te cilet kerkojne mbeshtetje edhe Saranda, Delvina dhe Konispoli per mos lejimin e hyrjes ne territorin shqiptar te ekstremisteve greke. Nepermjet nje statusi ne facebook ata theksojne se nuk do te lejojme qarket shoviniste greke te bejne show ne trojet tona

STATUSI:
Po organizohemi për një tubim paqësor në doganën e Kakavijes në datën 26 tetor.
Thirrja që i bëhet popullit dhe mbarë kombit tonë të bashkohemi së bashku në Kakavije, pasi aty pritet të vijnë shovinistët grek, terrorist të agimit të art dhe ekstremist të grupit mavi që më parë kanë krijuar incidente në jug të Shqipërise.

Thirrja jonë bëhet burrërisht dhe shqiptarisht: të mos lejojëm një herë e përgjithmone qarqet greke që kanë prapavijë politike të bëjnë shou në trojet e kombit tonë.

Thirrja që po i bëjmë kombit dhe mbare popullit të çohemi një zëri dhe të mos lejojëm bllokimin e rrugës Gjirokastër – Kakavije nga ekstremistët grek të agimit të art. mos të lejojëm parrulla që ngjallin neveri kundër popullit tonë. Ata që do vijne në Bularat të jenë vetem familjar dhe të afërm të terroristit.

Njerez të tjerë që kanë mbrapavi politike si organizata mavi apo ekstremist të agimit të art mos të futen se do të jet fatale dhe përgjegjësia do të bier mbi ata që i organizojën këta ekstremist.
Rroft populli dhe mbar Kombi Shqiptar, perfundon statusi i “Djemve të Gjirokastrës”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here