Sërish lëkundje në vend, zbulohet epiqendra dhe magnituda e tërmetit

0
128

Një lëkundje me magnitudë relativisht të ulët ka lëkundur vendin ditën e sotme ndërsa sipas IGJEUM tërmeti ka qenë rreth 2.9 ballë. Mësohet se epiqendra e tërmetit ka qenë 1 km në jug-perëndim të Karpenit të Durrësit ndërsa kjo fatmirësisht nuk ka shkaktuar dëme, ndërsa qytetarët nuk janë ndjerë të rriskuar.

Tërmeti është regjistruar paraditen e sotme në orën 10:46 minuta dhe thellësia e tij ka qenë 30 km.

(F.GJ/FAXWEB.AL)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here