Ka 36 kate, hapet hoteli që ka formën e një kitare

0
121

Ηοteli ndoshta me formën më të pazakontë është hapur. Ky hotel ka formën e kitarës dhe ndodhet në Florida.Që në ditën e parë të hapjes në të kanë prenotuar emra të njohur si aktori Morgan Freeman.Hoteli ka 36 kate dhe ka 1200 dhoma.

Puna për ndërtimin e këtij hoteli ka nisur tre vite më parë dhe janë harxhuar 1.5 miliordë dollarë për ta ndërtuar.Në ditën e inagurimit të këtij hoteli ishte organizuar një festë e çmendur nga pronarët e hoteli. Pjesë e kësaj feste ishin edhe Khloe Kardashian, Sofia Richie dhe Bella Thorne.

Por surpriza ishte John Depp pasi ai luajti në kitarë për gjithë të pranishmit. Kuptohet se emri i hotelit është ‘’Hotel Guitar’’.Pritet që shumë këngëtar të mbajnë koncertet e tyre aty. Të parët që mbajtën koncertin e tyre ishte grupi Maroon 5 të premten e kaluar.

Burimi: Unilad| Përktheu dhe përshtati: JOQ Albania

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here