“Allahu akbar”, thirrja që boshatisi kinemanë gjatë filmit “Joker”, njerëzit u larguan të tmerruar

0
117

Gjatë shfaqjes së filmit kontrovers “Joker” në një kinema në Paris, ka ndodhur një incident që ka tmerruar shikuesit. Një burrë ka nisur të bërtasë “Allahu akbar” dhe kaq ka mjaftuar që  të gjithë të vrapojnë për të dalë dhe kinemaja të boshatiset.

Ngjarja ndodhi në kinemanë Grand Rex në Paris. Le Parisien raporton se 34 vjeçari që shkaktoi incidentin, është ndaluar nga policia dhe është vendosur nën mbikqyrje psikiatrike.

/TPZ.al/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here