Arena Kombëtare hap dyert për tifozët, shpërndahen 10 mijë bileta

0
149

Stadiumi “Arena Kombëtare” ka hapur dyert për herë të parë për tifozët, në ndeshjen testuese mes skuadrave të femrave të Apolonisë dhe Vllaznisë.

Takimi nis në orën 19:00, ndërsa mësohet se me kërkesë të UEFA-s janë shpërndarë 10 mijë bileta për tifozët. Ky do të jetë testi para ndeshjes eliminatore me Francën, ku do të bëhet edhe inaugurimi i stadiumit.

Të pranishëm në këtë ndeshje pritet të jenë me mijëra tifozë, duke vendosur edhe një rekord për një ndeshje të futbollit të femrave.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here