‘Përdhosën emrin tënd o Qemal Stafa! Po na vrasin për së gjalli’, Rezart Veleshnja i revoltuar për emrin e stadiumit: Për lekë…

0
217

Aktori i humorit, Rezart Veleshnja, është një prej personazheve të shoëbizzit shqiptar që kritikon herë pas here qeverinë Rama, për korrupsionin në këtë vend, mos zbatimin e rregullave dhe thekson vazhdimisht problemet e qytetarëve shqiptarë që i rastis t’i has edhe personalisht.

Së fundmi pas lajmit të bërë publik ditën e djeshme në lidhje me ish-stadiumin Qemal Stafa i cili pas rikonstruktimit do të merrte emrin “Arena Kombëtare”, aktori i humorit ka reaguar pas zbulimit se stadiumi është quajtur “Air Albania” sikurse vetë emri që mban kompania ajrore shqiptare.

Pas këtij lajmi, Veleshnja ka publikuar një foto të Qemal Stafës ku mbi të shkruan: Për ca lek përdhosën emrin tënd o i nderuar Qemal Stafa!!!!!!! Vdiqe me nder o i madh Qemal! Ne po na vrasin për së gjalli. Ike nga stadiumi, madje edhe nga Gjimnazi do të heqim se kanë paguar lekë edhe aty.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here