Nga Foto Strakosha tek Igli Tare… Shqipëri-Francë bën bashkë legjendat kuqezi

0
137

Ndeshja Shqipëri-Francë ka bërë bashkë legjendat kuqezi. Ervin Fakaj, Foto Strakosha, Altin Haxhi, Geri Çipi, Erion Bogdani, Ervin Skela, Klodian Duro, Alban Bushi, Igli Tare dhe Florian Myrtaj kanë shfrytëzuar këtë ndeshje të rëndësishme për Shqipërinë, jo aq në aspektin futbollistik, për t’u bërë bashkë dhe për të kujtuar kohët e vjetra.

Dikur, me lojën e tyre kanë bërë shumë krenar qindra tifozë kuqezi, e ndërsa sot shumë prej tyre tashmë janë në poste drejtuese.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here