“Ti nuk din as me ma lyp” historia që fshihet pas këngës së Bleona Qerretit

0
153

Pena e artë e muzikës shqiptare Agim Doçi ishte i ftuar në emisionin “Thumb On” në RTV Ora ku foli për hitin që solli para shumë vitesh me Bleona Qeretin. Ai u shpreh krenar që e ka shkruajtur atë këngë duke shtuar që zanafilla është nga një politikan që kërkonte votën.

“Ishte një shqiptar i Kosovës. Ishte histori e vërtetë. Isha dëshmitar kur i tha Bleones a po martohesh me mua për 2 javë.  Bleona më tha xhaxhi Agim futja këtij”,  “Nuk ka banalitet në këtë tekst. Titulli është “Ti nuk din as me ma lyp”, sepse në atë kohë kandidonte njëri për kryetar bashkie në Tiranë dhe i thoshte ma jep votën dhe kishte konotacion sadopak politik” u shpreh Agim Doçi

/Ora News.tv/

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here