Rama-Buffonit: Juventusi është si fe në Shqipëri dhe ti je si Papa!

0
177

Gjatë takimit te Ronaldos dhe Buffon me dy fëmijët që i shpëtuan tërmetit në Shqipëri, kryeministri Rama në fund pati mundësi të bisedonte edhe pak me portierin, teksa i tha se “jam juventin i vjetër”.

Portieri bardhezi iu kthye duke i thënë dhe se “e di, kam pasur një kuzhinier shqiptar në Koverçiano (qendra e grumbullimit të Italisë) që më thoshte gjithmonë kemi edhe një klub tifozësh të Juventusit në Shqipëri dhe janë të çmendur”.

Rama ia ktheu duke i thënë se “Juventusi është besim fetar në Shqipëri dhe ti je Papa”, teksa portieri u largua duke qeshur.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here