Studentët me datë 22 janar fillojnë protestën

0
66

Nuk ndalojnë studentët. Ata bëhen gati për protestat e rradhës.

Lajmin e jep vetë ish-kryeministri Sali Berisha, I cili citon mesazhin e një studenti të revoltuar.

Sipas tij, më 22 janar studentët do të ngrihen në protestë kundër padrjtësisë dhe ligjit të arsimit të lartë.

“Revolta studentore drejt shpërthimit! Lexoni mesazhin e studentit të revoltuar dixhital”, shkruan Berisha në postimin e tij.

“I nderuar dr.Berisha.
Me 22 janar studentët do ngrihen në revolten më të madhe kundër padrejtësive dhe ligjit shfaroses të arsimit të lartë.
Ne jemi më të vendosur se kurrë për të ruajtur parimet dhe principet tona.
Secili prej nesh e ka detyrë morale të bashkohet dhe të jemi nje grusht i pashmangshem migjenian përballë malit të përbindshem të zullumeve kombëtare.
Ju lutem postojeni, që lajmi im, të gufojë plot shpresë në zemrat rinore të bashkëmoshatareve të mi!”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here