Veliajn e lënë nervat, kërcënon gazetarin: “Do ta dh…më keq po vazhdove!”

0
238

Thënia popullore “bëj si thëm unë, e mos bëj si bëj unë” duket se është moto e punës së kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj.

Kur ja do do puna, ai shfaqet, si njeriu i thjeshtë i popullit që ndan me ta hallet e përditshme që kanë me të vërtetë banorët e Tiranës.

Në disa raste Veliaj tregon se nuk i ka qejf gazetarët, sidomos ata që i shkojnë pas për ta pyetur për problemet e qytetarëve ndaj nuk nguron dhe të kërcënojë

Kjo ka ndodhur dhe me gazetarin e Ora News Elio Laze.

“Do ta dhjes më keq po vazhdove” i thotë Veliaj gazetarit ndërsa ndodhet në një aktivitet në Tiranë dhe nuk preferon ti përgjigjet pyetjeve.

Lexoni gjithashtu: Dy fytyrat e Erion Velisë: Reklamon biçikletën por lëviz me makinë

Me këto sjellje duket se Veliaj ka nevojë të këshillohet, ose vizitohet për të përballuar nervat e stresin, ndoshta nga puna e tepërt.

Ose ndoshta nga udhëtimet e shpeshta. News 24 në investigimin e bërë zbuloi se tre herë në muaj kryebashkiaku ka udhëtuar me avion jashtë vendit.

/Ora News.tv/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here