LAJM I FUNDIT/ SPAK kërkon që Lefter Alla t’i nënshtrohet testit të drogës

0
199

Prokuroria speciale e Antikorrupsionit (SPAK) ka kërkuar nga Lefter Alla, kryebashkiaku i emëruar nga Edi Rama në Bulqizë, që të bëjë testin e drogës.Vendimi është marrë pas nisjes së hetimeve nga ana e SPAK ndaj Allës.

Një ditë më parë, kryebashkiaku i Bulqizës u paraqit në prokuroi për të dhënë shpjegime, ndërsa ka refuzuar të flasë për gazetarët. Sot është mësuar që SPAK i ka kërkuar kryetarit të Bashkisë së Bulqizës Lefter Alla që ti nënshtrohet testit të drogës. Prokurorët i kanë kërkuar që të dorëzojë menjëherë kampionet e gjakut dhe urinës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here