E bujshme/ Shkatërrohet Manchester City me vendimin e fundit, UEFA e përjashton nga Champions League

0
152

UEFA vjen me një vendim shokues për Manchester Cityn. Qeveria e futbollit europian i mohon anglezëve të drejtën për të qenë pjesëmarrës në kompeticionin më prestigjoz për klubet, atë të Champions League. Kjo do të vihet në zbatim që nga sezoni i ardhshëm me UEFA-n që e ka marrë vendimin zyrtar dhe do t’i lërë jashtë “qytetarët” për dy sezone.

Gjithashtu do të ketë edhe një gjobë prej 30 milionë eurosh./Sport Ekspres/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here